Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Aha. Ludzie mówią, że będą materiały gorsze... No to rzeczywiście mocne argumenty, pogratulować afery. Tak jak myślałem jej bazą są czyjeś domysły, a nie wiarygodne informacje. Że też ludzie tak się dają tak podpuszczać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W jednym z artykułów była informacja na temat "kompleksowej przebudowy wewnątrz i na zewnątrz". Marmurów nikt nie zastosuje, bo aktualnie przy tego typu "przebudowach" się kładzie zawsze tańsze odpowiedniki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Się kładzie zawsze tańsze odpowiedniki"- przenikliwość tej analizy powala, a moc argumentacji odbiera ochotę na dalszą polemikę :)))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to że będą oszczędzać to nie tajemnica. Jeśli się uda przebudować (oby nie) to będzie realizowana druga koncepcja po cięciach, Pierwsza która była droższa nie dojdzie do skutku. Dlatego przy przebudowie tez będą lecieć po taniości. Tez chciałbym być optymistą ale lepiej dmuchać na zimne, zwłaszcza ze w Puławach wszystko co mogli jesli chodzi o przestrzen i architekrure to spier.....i. taka prawda niestety
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dom Chemika jest piękny , wystarczy go odnowić . a nie budować kolejną ohydna galerie zieloną . jak mają pieniadze to dlaczego nie zbudują nowego budynku , gdziekolwiek indziej . dlaczego niszczyć serce miasta ... to straszne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda jest taka, że grupka osób kręci aferę nie mając nawet konkretnej wiedzy o zakresie i charakterze prac (opierają się na tym co ludzie mówią i co w gazecie było napisane). Oczywiście mają do tego pełne prawo, ale ja takiej argumentacji nie kupuję i nie przekonują mnie żadne gadki o legendarnym puławskim modernizmie i robieniu zabytku z budynku powstałego w czasach PRL-u, nawet jeśli mam zaraz przeczytać o sobie, że jestem architektonicznym ignorantem. Oczywiście zawsze znajdzie się grupa osób ulegająca zbiorowej histerii i tego prawa im też nie odmawiam. Zastanawiające jest dla mnie tylko jedno- jakiś czas temu w ankiecie "Dziennika Wschodniego" była sonda- Czy podoba ci się koncepcja przebudowy DCH- ok. 90% głosów było na tak, ok. 10% na nie. Dzisiaj widzę w sondzie o prawie identycznym pytaniu prawie pół na pół, a nawet z przewagą na nie- ludzie tacy zmienni, czy zaangażowanie twórców petycji w klikanie tak duże? :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pierwsza sonda dotyczyła pierwszej koncepcji a nie drugiej :) ta histeria jak to ktoś określa ma zmusić władze miasta do rozmów wszystko musi być jawne, osoba odpowiedzialna za ten projekt powinna w trymiga przedstawić jakies dane. oczywiscie ktos powie ze nie ma projektu, ale na pewno są wytyczne. BTW ten budynek z PRLu po odzyskaniu swojej pierwotnej formy nie bedzie miał sobie równych w okolicy. Polityka polityką ale architektura w tamtych czasach stała na o wiele wyższym poziomie. Czy stare piosenki i filmy są gorsze od obecnych? Trochę za dużo tego "popu" w lpu powstało..i trzeba działać aby miasto nie zrobiło głupoty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie, ale was pogięło. Ten barak to perła? Jaka k....a perła??? Pewnie taki jeden radny jest wodzirejem tego anty-podejścia. Ostatnio uczepił się też planowanego terminalu przeładunkowego (kolejowego), który planowany jest w okolicach ul. Budowlanych. Terminal BE, przebudowa baraku też BE..... wogóle to może przeprowadźmy się do lasu, albo dosadźmy drzew w mieście.... poczujemy się bliżej natury. Puławy wyszły z lasu, i zaczynają się cofać do niego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stadion narodowy przed przebudową też można było by uznać przy takim podejściu za perłę architektoniczną. Tylko kto k.....a by tu mistrzostwa zorganizował? Jak by to wyglądało? Milibyście swoją perłę świecąca pustkami. Mam XXI w - idzie XXII a wy uczepiliście się debilnego tłumaczenia, że ten barak to perła. Nie no - wymiekam.... Takim podejściem trzymacie puławy w dołku, z którego nigdy się nie wygrzebiemy....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten radny nie ma z tym nic wspolnego, mam nadzieję. Tu nie chodzi o pieniactwo , ludzie zrzeszyli się jak w każdym demokratycznym kraju i pokazują swoje niezadowolenie. Ale mało kto to rozumie. Napisz Olo co wg Cb jest perłą i co sprawia że jeśli nie zostanie przebudowany to będzie to trzymało Puławy w dołku. Raczej Twoje argumenty sprawiają że wymiekam.. Stadion narodowy a instytucja kultury to inna bajka, głupi argument. Niektórzy chyba na siłę by wszystko przebudowali, zamiast doprowadzić stan budynku do poprzedniego stanu. Albo nie widzą co się dzieje w innych miastach. Piękne projekty, kolorki, boze jak na zachodzie, a potem bum, ku..a co to jest?! ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodacy Puławiacy! Przecież ten budynek jeżeli teraz go nie przebudujemy - unowocześnimy to za lat 20 będzie odstraszał ludzi. W imię czego? Chcecie rozwoju miasta? Musimy unowocześniać, rozwijać, budować nowe. Jeśli chcecie utrzymać modernizm lat 80 tych. To może nie trzeba było rozwiązywć PZPR. By żyło się lepiej a Polska rosła w siłę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prędzej "niewiadomo to coś" będzie trzeba burzyć niż ten modernizm z lat 60.(nie 80).to ostatni budynek tego typu w Puławach, nie licząc tasiemca, modernizm narodził się długo przed drugą wojną światową i był główną wizytówką II RP. Projekty z lat 80 były już nieporównywalnie gorsze od tych które powstały w latach 60 lub 50. Chyba niektórzy cały czas nie rozumieją o co chodzi.... Kompleksowa modernizacja tylko z zachowaniem oryginalnych detali wewnątrz nadających klimat. Od zewnątrz wymiana stolarki i blachy zgodna z oryginałem. Zmiana instalacji i innych związanych z konstrukcją budynku. Adaptacja i aranżacja wnętrz zgodnie z dzisiejszymi standardami. Ludzie przecież to wychodzi taniej i mamy oryginalny budynek, którego nie będzie miało żadne inne miasto tej wielkości. Popatrtcie przykładowo na stację Warszawa Powiśle, sam budynek nie perony. Czy nie jest on tak samo "nowoczesny" wizualizalnie co inne ?? Takich przykładów niestety jest mało bo lepiej zburzyć, zniszczyć albo oszpecić. To nie jest komunistyczny blok i nie ma nic wspolnego z PRL em poza tym że wtedy powstał. Poza tym gdyby miasto chciało dziś taki budynek zbudować od podstaw wg tego projektu z lat 60? Niewykonalne- za drogo..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda jest taka, że grupka osób kręci aferę nie mając nawet konkretnej wiedzy o zakresie i charakterze prac (opierają się na tym co ludzie mówią i co w gazecie było napisane). Oczywiście mają do tego pełne prawo, ale ja takiej argumentacji nie kupuję i nie przekonują mnie żadne gadki o legendarnym puławskim modernizmie i robieniu zabytku z budynku powstałego w czasach PRL-u, nawet jeśli mam zaraz przeczytać o sobie, że jestem architektonicznym ignorantem. Oczywiście zawsze znajdzie się grupa osób ulegająca zbiorowej histerii i tego prawa im też nie odmawiam. Zastanawiające jest dla mnie tylko jedno- jakiś czas temu w ankiecie "Dziennika Wschodniego" była sonda- Czy podoba ci się koncepcja przebudowy DCH- ok. 90% głosów było na tak, ok. 10% na nie. Dzisiaj widzę w sondzie o prawie identycznym pytaniu prawie pół na pół, a nawet z przewagą na nie- ludzie tacy zmienni, czy zaangażowanie twórców petycji w klikanie tak duże? :)
  Witamy projektanta przebudowy Domu Chemika :D A może w drugą stronę? Może ankieta, w której 80% na "tak" była ustawiona? Bo świeżo po ukazaniu się artykułu jakoś nie można było w niej głosować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rodacy Puławiacy! Przecież ten budynek jeżeli teraz go nie przebudujemy - unowocześnimy to za lat 20 będzie odstraszał ludzi. W imię czego? Chcecie rozwoju miasta? Musimy unowocześniać, rozwijać, budować nowe. Jeśli chcecie utrzymać modernizm lat 80 tych. To może nie trzeba było rozwiązywć PZPR. By żyło się lepiej a Polska rosła w siłę.
  Te argumenty w stylu "jedźcie do Korei Północnej", "Trzeba było nie rozwiązywać PZPR" już mnie dobijają, bo świadczą tylko o tym, jak małą wiedzę ma osoba, które je wypowiada i jakim jest ignorantem.   Myślisz, że ten budynek z obrazka nie będzie za 20 lat przestarzały, dziadowski, brzydki, i nasze dzieci nie będą się za niego wstydzić tak, jak my się teraz wstydzimy budynków z epoki disco-polo jak solpol? A urząd miasta, świecący niebieskimi, odblaskowymi szybami, czy ten budynek, w którym jest K2 i "oświetlenie", przebudowany w latach 90 na lusterkowo-świecącego, z różową elewacją, jak to w epoce disco-polo należało robić - maksimum kolorów, szyby refleksyjne (na wzór pseudo-amerykański), to już Cię nie razi? Te projekty zestarzały się dużo szybciej niż Dom Chemika i bardziej kłują w oczy, bo zieją festynem. Tak samo w projekt z wizualizacji za 20 lat Twoje dzieci będą chciały wjechać buldożerem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwłaszcza że modernizm znowu wraca do łask tylko ze jest drogi w realizacji. Btw mam nadzieję że za paręnaście lat przywroca dawny wizual Izabelli z neonem. To co zrobili z budynkiem nadaje się do kryminału.:/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łobuz, jakbyś nie wiedział, to ta wizualizacja jest dawno nieaktualna.
to pokaż mi aktualną
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Te argumenty w stylu "jedźcie do Korei Północnej", "Trzeba było nie rozwiązywać PZPR" już mnie dobijają, bo świadczą tylko o tym, jak małą wiedzę ma osoba, które je wypowiada i jakim jest ignorantem.   Myślisz, że ten budynek z obrazka nie będzie za 20 lat przestarzały, dziadowski, brzydki, i nasze dzieci nie będą się za niego wstydzić tak, jak my się teraz wstydzimy budynków z epoki disco-polo jak solpol? A urząd miasta, świecący niebieskimi, odblaskowymi szybami, czy ten budynek, w którym jest K2 i "oświetlenie", przebudowany w latach 90 na lusterkowo-świecącego, z różową elewacją, jak to w epoce disco-polo należało robić - maksimum kolorów, szyby refleksyjne (na wzór pseudo-amerykański), to już Cię nie razi? Te projekty zestarzały się dużo szybciej niż Dom Chemika i bardziej kłują w oczy, bo zieją festynem. Tak samo w projekt z wizualizacji za 20 lat Twoje dzieci będą chciały wjechać buldożerem.
Za 40 lat twoje dzieci wypomną ci twoje własne słowa gdy ktoś postanowi zmodernizować budynek o którym mówisz. Będą wrzeszczały, że trzeba bronić dziedzictwa epoki dico-polo bo to historyczny i przełomowy nurt małomiasteczkowej architektury. To właśnie ten festyn okaże sie perłą którą zdeptać chcą wieprze. Wszak to spuścizna, ojcowizna, dziadostwo... Pieniactwo jest genetyczne i nie da się go uniknąć. Podobnie jak trędów i postępu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za 40 lat twoje dzieci wypomną ci twoje własne słowa gdy ktoś postanowi zmodernizować budynek o którym mówisz. Będą wrzeszczały, że trzeba bronić dziedzictwa epoki dico-polo bo to historyczny i przełomowy nurt małomiasteczkowej architektury. To właśnie ten festyn okaże sie perłą którą zdeptać chcą wieprze. Wszak to spuścizna, ojcowizna, dziadostwo... Pieniactwo jest genetyczne i nie da się go uniknąć. Podobnie jak trędów i postępu.
Ale Dom Chemika został zbudowany w określonym stylu :) a ten festyn to nie wiadomo co to jest. Niestety, ale Twój argument jest śmieszny :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
łobuz: wybacz, ale nie będę Cię wyręczał i podsuwał pod nos wszystkiego, wpisz sobie w wyszukiwarce odpowiednie hasło i znajdziesz w ciągu kilkunastu sekund. Jak nie chce Ci się, to przykro mi, aż dziwi mnie, że chce Ci się pisać komentarz na forum. Budynek w stylu lat 90-tych to żaden styl, tylko nieudana przebudowa modernistycznego budynku spółdzielni mieszkaniowej, i gwarantuję, że nikt nie zechce bronić czegoś, co po prostu źle przebudowano. Jeśli nie widzisz różnicy między marmurowymi płytami, mozaikami i rzeźbami, a niebieskim szkłem i różowym plastikiem ram okiennych, to przykro mi - Ciebie nie przekonam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale Dom Chemika został zbudowany w określonym stylu :) a ten festyn to nie wiadomo co to jest. Niestety, ale Twój argument jest śmieszny :/
Sam siebie czytać nie umiesz? Śmieszne jest nazywanie jakiegoś budynku epoką disco-polo by potem stwierdzić że w sumie nie wiadomo co to jest. Tak jak DH został wybudowany w modernistycznym stylu tak spółdzielnia zostąła przerobiona w stylu budynków z epoki-disco polo. Chcesz pogadać o tym jak rodzi sie styl? A może zdefiniuj pojecie stylu?     
łobuz: wybacz, ale nie będę Cię wyręczał i podsuwał pod nos wszystkiego, wpisz sobie w wyszukiwarce odpowiednie hasło i znajdziesz w ciągu kilkunastu sekund. Jak nie chce Ci się, to przykro mi, aż dziwi mnie, że chce Ci się pisać komentarz na forum. Budynek w stylu lat 90-tych to żaden styl, tylko nieudana przebudowa modernistycznego budynku spółdzielni mieszkaniowej, i gwarantuję, że nikt nie zechce bronić czegoś, co po prostu źle przebudowano. Jeśli nie widzisz różnicy między marmurowymi płytami, mozaikami i rzeźbami, a niebieskim szkłem i różowym plastikiem ram okiennych, to przykro mi - Ciebie nie przekonam.
Dyskusja z tobą to jakiś kibel. Nawet nie umiesz obrazka wstawić na obronę swoich argumentów.  Jak za 40 lat dzieci takich pienieczy jak ty obudzą się i stwierdzą że w całej Polsce są tysiące takich wsiowych budynków to nazwą to stylem wsiowo postmodernistycznym i będą broniły do upadłego tego czego ty dzisiaj nienawidzisz. Pieniacze tak mają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...